VW up! 4-door "Brandweer" (NL)
Product number:
091480
Listprice:
15,00 €
The regional fi re brigades in Amsterdam operate four-door VW up! as company vehicles. The model features the authentic stripe design.
| Manufacturer | Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Brandweer |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Collection | fire brigade |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 13.6 g |
| Release Date | July/August 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The regional fi re brigades in Amsterdam operate four-door VW up! as company vehicles. The model features the authentic stripe design.
| Manufacturer | Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Brandweer |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Collection | fire brigade |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 13.6 g |
| Release Date | July/August 2014 |