VW Tiguan "Polizei Brandenburg"
Product number:
092623
Listprice:
19,95 €
The police in Brandenburg operate the striking VW Tiguan also in rough terrain. The white Herpa model features the typical blue print and is a one-time Edition.
| Manufacturer | Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Polizei |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Collection | police |
| Material | plastic |
| Color | Silver blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 15.1 g |
| Release Date | September/October 2016 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The police in Brandenburg operate the striking VW Tiguan also in rough terrain. The white Herpa model features the typical blue print and is a one-time Edition.
| Manufacturer | Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Polizei |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Collection | police |
| Material | plastic |
| Color | Silver blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 15.1 g |
| Release Date | September/October 2016 |