VW T3 Bus Sanitor Maag
Product number:
700115
Listprice:
11,54 €
| Manufacturer | Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Bundeswehr Rotes Kreuz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | military |
| Material | plastic |
| Color | Camouflage |
| Packaging dimensions LxWxH | 63 x 36 x 30 mm |
| Weight | 11.5 g |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Bundeswehr Rotes Kreuz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | military |
| Material | plastic |
| Color | Camouflage |
| Packaging dimensions LxWxH | 63 x 36 x 30 mm |
| Weight | 11.5 g |