VW T1 van
Product number:
090469
Listprice:
4,95 €
The legendary VW T1 is released as box wagon in the timely color brilliant blue.
| Manufacturer | Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Material | plastic |
| Color | brilliant blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 17.7 g |
| Release Date | March/April 2013 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The legendary VW T1 is released as box wagon in the timely color brilliant blue.
| Manufacturer | Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Material | plastic |
| Color | brilliant blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 17.7 g |
| Release Date | March/April 2013 |