VW Sharan "Federal Police force"
Product number:
094283
Listprice:
19,95 €
The current Volkswagen Sharan is now also released as a unique production run at Herpa in its typical white and blue, imprinted with the current logo of the Federal Police.
| Manufacturer | Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Bundespolizei |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Collection | police |
| Material | plastic |
| Color | White blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 15.5 g |
| Release Date | January/February 2019 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The current Volkswagen Sharan is now also released as a unique production run at Herpa in its typical white and blue, imprinted with the current logo of the Federal Police.
| Manufacturer | Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Bundespolizei |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Collection | police |
| Material | plastic |
| Color | White blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 15.5 g |
| Release Date | January/February 2019 |