VW Passat Variant, deep black perleffekt
Product number:
070850
Listprice:
39,50 €
New type! The new VW Passat Variant isreleased as 1/43 scale Herpa model.
| Manufacturer | Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:43 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | metal |
| Color | deep black perleffekt |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 70 x 80 mm |
| Weight | 186.3 g |
| Release Date | May/June 2015 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type! The new VW Passat Variant isreleased as 1/43 scale Herpa model.
| Manufacturer | Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:43 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | metal |
| Color | deep black perleffekt |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 70 x 80 mm |
| Weight | 186.3 g |
| Release Date | May/June 2015 |