VW Passat Limousine, urano grey
Product number:
028417
Listprice:
13,95 €
New type! The Herpa design engineers were able to perfectly realize the dynamic design of the new VW Passat sedan on the model.
| Manufacturer | Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | urano grey |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 15.1 g |
| Release Date | January/February 2015 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type! The Herpa design engineers were able to perfectly realize the dynamic design of the new VW Passat sedan on the model.
| Manufacturer | Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | urano grey |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 15.1 g |
| Release Date | January/February 2015 |