VW Passat Limousine, pure white
Product number:
070867
Listprice:
39,95 €
New type! In cooperation with the development department of VW Herpa produced an exact replication of the new Passat in the 1/43 scale.
| Manufacturer | Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:43 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | metal |
| Color | pure white |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 70 x 80 mm |
| Weight | 191.1 g |
| Release Date | May/June 2015 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type! In cooperation with the development department of VW Herpa produced an exact replication of the new Passat in the 1/43 scale.
| Manufacturer | Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:43 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | metal |
| Color | pure white |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 70 x 80 mm |
| Weight | 191.1 g |
| Release Date | May/June 2015 |