VW Crafter high roof, ultramarin blue
Product number:
049948-002
Listprice:
13,95 €
The new Volkswagen Crafter with the prominent facelift in the vehicle front is released as ultramarin blue bus with the appropriate interior.
| Manufacturer | Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Material | plastic |
| Color | ultramarin blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 35 mm |
| Weight | 28 g |
| Release Date | November/December 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The new Volkswagen Crafter with the prominent facelift in the vehicle front is released as ultramarin blue bus with the appropriate interior.
| Manufacturer | Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Material | plastic |
| Color | ultramarin blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 35 mm |
| Weight | 28 g |
| Release Date | November/December 2014 |