VW Crafter double cabin with platform „Max Bögl“
Product number:
049795
Listprice:
13,50 €
The construction company Max Bögl operates VW Crafters with double-cabs to transport personnel and material to building sites.
| Manufacturer | Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Max Bögl |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 25.2 g |
| Release Date | May/June 2012 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The construction company Max Bögl operates VW Crafters with double-cabs to transport personnel and material to building sites.
| Manufacturer | Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Max Bögl |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 25.2 g |
| Release Date | May/June 2012 |