VW Crafter box high roof "TSU Bode"
Product number:
093682
Listprice:
19,95 €
The transport company TSU Bode operates a VW Crafter wit box superstructure and air conditioner for local transport. The model enhances Jens Bode’s beautiful truck fleet.
| Manufacturer | Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | TSU Jens Bode |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 29.1 g |
| Release Date | May/June 2018 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The transport company TSU Bode operates a VW Crafter wit box superstructure and air conditioner for local transport. The model enhances Jens Bode’s beautiful truck fleet.
| Manufacturer | Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | TSU Jens Bode |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 29.1 g |
| Release Date | May/June 2018 |