VW Crafter 2016 high Roof, white
Product number:
092982
Listprice:
17,95 €
| Manufacturer | Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 35 mm |
| Weight | 26.4 g |
| Release Date | May/June 2017 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 35 mm |
| Weight | 26.4 g |
| Release Date | May/June 2017 |