Vueling Airlines Airbus A320
Product number:
550918
Listprice:
32,83 €
| Manufacturer | Airbus |
|---|---|
| Scale | 1:200 |
| Operator | Vueling Airlines |
| Category | WINGS |
| Wings Type | A320 |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 195 x 65 x 190 mm |
| Wingspan | 171 mm |
| Weight | 179 g |
| Release Date | January/February 2005 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Airbus |
|---|---|
| Scale | 1:200 |
| Operator | Vueling Airlines |
| Category | WINGS |
| Wings Type | A320 |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 195 x 65 x 190 mm |
| Wingspan | 171 mm |
| Weight | 179 g |
| Release Date | January/February 2005 |