Volvo glass transporter semitrailer "VEB Kraftverkehr Waldheim, operating part Torgau"
Product number:
303156
Listprice:
27,50 €
The fleet of Deutrans inloaders was then based at motor traffic Torgau in the immediate vicinity of the flatglass plant.
| Manufacturer | Volvo |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Deutrans |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 68 g |
| Release Date | January/February 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The fleet of Deutrans inloaders was then based at motor traffic Torgau in the immediate vicinity of the flatglass plant.
| Manufacturer | Volvo |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Deutrans |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 68 g |
| Release Date | January/February 2014 |