Volvo FH pick-up truck with loading crane "Betonpumpen Weber" (A)
Product number:
310475
Listprice:
32,95 €
Betonpumpen Weber is headquartered in Inzing near Innsbruck, and also has a site in Germany, Bergkirchen near Dachau. Currently, a new four-axle Volvo truck with loading crane has been purchased, which Herpa will realize in the company colors with appropriate lettering.
| Manufacturer | Volvo |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Weber |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Turquoise |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 60.5 g |
| Release Date | July/August 2019 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Betonpumpen Weber is headquartered in Inzing near Innsbruck, and also has a site in Germany, Bergkirchen near Dachau. Currently, a new four-axle Volvo truck with loading crane has been purchased, which Herpa will realize in the company colors with appropriate lettering.
| Manufacturer | Volvo |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Weber |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Turquoise |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 60.5 g |
| Release Date | July/August 2019 |