Volvo FH Gl. XL refrigerated box trailer "Trio-Trans Waschpark"
Product number:
304320
Listprice:
34,50 €
This Volvo semitrailer of the forwarder Trio-Trans promotes the company-own wash plant in Friedberg-Dersching. The onetime edition Herpa miniature is elaborately designed with multi-colored prints. Also still available: 304092 MAN TGX XL trough semitrailer “Trio-Trans”
| Manufacturer | Volvo |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Trio-Trans |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 86.9 g |
| Release Date | January/February 2015 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
This Volvo semitrailer of the forwarder Trio-Trans promotes the company-own wash plant in Friedberg-Dersching. The onetime edition Herpa miniature is elaborately designed with multi-colored prints. Also still available: 304092 MAN TGX XL trough semitrailer “Trio-Trans”
| Manufacturer | Volvo |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Trio-Trans |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 86.9 g |
| Release Date | January/February 2015 |