Volvo FH Gl. XL 6x2 refrigerated box semitrailer "Harrisons" (GB)
Product number:
306157
Listprice:
44,95 €
The frozen goods forwarder “Harrisons” operates Europewide from Preston north of Liverpool. His very neat semitrailers have lots of fans including an own fan shop on the Website.
| Manufacturer | Volvo |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Harrisons Großbritannien |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 89.8 g |
| Release Date | November/December 2016 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The frozen goods forwarder “Harrisons” operates Europewide from Preston north of Liverpool. His very neat semitrailers have lots of fans including an own fan shop on the Website.
| Manufacturer | Volvo |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Harrisons Großbritannien |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 89.8 g |
| Release Date | November/December 2016 |