Volvo FH Gl. XL 20 Container-Sattelzug „acargo MoinCoffee / Triton“
Product number:
071673
Listprice:
169,95 €
Exclusively for Herpa, WSI produces this beautiful truck as a high-quality miniature model in the 1/50 scale in a small, limited edition.
| Manufacturer | Volvo |
|---|---|
| Scale | 1:50 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | metal |
| Color | yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 400 x 130 x 87 mm |
| Weight | 1358.1 g |
| Release Date | March/April 2022 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Exclusively for Herpa, WSI produces this beautiful truck as a high-quality miniature model in the 1/50 scale in a small, limited edition.
| Manufacturer | Volvo |
|---|---|
| Scale | 1:50 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | metal |
| Color | yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 400 x 130 x 87 mm |
| Weight | 1358.1 g |
| Release Date | March/April 2022 |