Volvo FH Gl. swap container semitrailer "Den Hartogh" (NL)
Product number:
311526
Listprice:
42,95 €
The Dutch transport company provides the original for this swap container semitrailer. The miniature model is produced true to the original, with red-and-black rims and the authentic logo.
| Manufacturer | Volvo |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Den Hartogh |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red Black |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 79.6 g |
| Release Date | March/April 2020 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The Dutch transport company provides the original for this swap container semitrailer. The miniature model is produced true to the original, with red-and-black rims and the authentic logo.
| Manufacturer | Volvo |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Den Hartogh |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red Black |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 79.6 g |
| Release Date | March/April 2020 |