Volvo FH Gl. silo semitrailer "REAX"
Product number:
306881
Listprice:
39,95 €
The transport company REAX is based in Sponholz near Neubrandenburg and operates 85 vehicles to transport powdered and granulated goods.
| Manufacturer | Volvo |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | REAX Transporte |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 76.1 g |
| Release Date | March/April 2017 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The transport company REAX is based in Sponholz near Neubrandenburg and operates 85 vehicles to transport powdered and granulated goods.
| Manufacturer | Volvo |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | REAX Transporte |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 76.1 g |
| Release Date | March/April 2017 |