Volvo FH Gl. refrigerated semitrailer "LONI Trucks"
Product number:
304108
Listprice:
34,50 €
LONI Trucking specializes in the transport of temperature-managed goods and operates its vehicles through the whole of Europe, from Scandinavia to Italy. Following theshow-truck model a new model, this time of a standard-liveried truck is now released.
| Manufacturer | Volvo |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | LONI Trucks |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Sapphire blue / pure white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 88.1 g |
| Release Date | November/December 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
LONI Trucking specializes in the transport of temperature-managed goods and operates its vehicles through the whole of Europe, from Scandinavia to Italy. Following theshow-truck model a new model, this time of a standard-liveried truck is now released.
| Manufacturer | Volvo |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | LONI Trucks |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Sapphire blue / pure white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 88.1 g |
| Release Date | November/December 2014 |