Volvo FH Gl. refrigerated semitrailer "GESUKO"
Product number:
307994
Listprice:
42,95 €
Following two Gesuko models with Ferrero advertisement this model is realized with the new design of Gesuko´s standard vehicles. In a one-time production, the Gesukoseries is enhanced by this elaborately printed model.
| Manufacturer | Volvo |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Spedition Gesuko |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 90.4 g |
| Release Date | November/December 2017 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Following two Gesuko models with Ferrero advertisement this model is realized with the new design of Gesuko´s standard vehicles. In a one-time production, the Gesukoseries is enhanced by this elaborately printed model.
| Manufacturer | Volvo |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Spedition Gesuko |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 90.4 g |
| Release Date | November/December 2017 |