Volvo FH Gl. refrigerated box trailer "Gesuko"
Product number:
303804
Listprice:
32,50 €
After the Mon Cheri semitrailer, the second model of the forwarder Gesuko from Hauneck near Bad Hersfeld is released with the new Volvo.
| Manufacturer | Volvo |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Spedition Gesuko |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 87.6 g |
| Release Date | July/August 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
After the Mon Cheri semitrailer, the second model of the forwarder Gesuko from Hauneck near Bad Hersfeld is released with the new Volvo.
| Manufacturer | Volvo |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Spedition Gesuko |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 87.6 g |
| Release Date | July/August 2014 |