Volvo FH Gl. pick-up semitrailer with crane and load "Riwatrans"
Product number:
304436
Listprice:
34,50 €
The virtual forwarder Riwatrans also already operates the new Volvo it is paired with an open platform trailer featuring a loading crane in the center to transport rocks.
| Manufacturer | Volvo |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Riwatrans |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 90.8 g |
| Release Date | March/April 2015 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The virtual forwarder Riwatrans also already operates the new Volvo it is paired with an open platform trailer featuring a loading crane in the center to transport rocks.
| Manufacturer | Volvo |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Riwatrans |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 90.8 g |
| Release Date | March/April 2015 |