Volvo FH Gl. Kempf Stöffel-Liner semitrailer
Product number:
303965
Listprice:
25,50 €
The current Volvo rigid tractor with three-axle Kempf Stöffel-Liner is released in the well-known color design of the Herpa construction vehicle fleet.
| Manufacturer | Volvo |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 74.2 g |
| Release Date | September/October 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The current Volvo rigid tractor with three-axle Kempf Stöffel-Liner is released in the well-known color design of the Herpa construction vehicle fleet.
| Manufacturer | Volvo |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 74.2 g |
| Release Date | September/October 2014 |