Volvo FH Gl. bulk volume trailer "Brant-Visser" (NL)
Product number:
304863
Listprice:
34,50 €
New type! The new Volvo is now also available as volume trailer in the Herpa range. The original of this trailer with curtain-canvas is operated by the transport company Brant Visser from Heerenveen in North Holland.
| Manufacturer | Volvo |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Brant-Visser Niederlande |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Green-hell-gray |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 90.8 g |
| Release Date | July/August 2015 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type! The new Volvo is now also available as volume trailer in the Herpa range. The original of this trailer with curtain-canvas is operated by the transport company Brant Visser from Heerenveen in North Holland.
| Manufacturer | Volvo |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Brant-Visser Niederlande |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Green-hell-gray |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 90.8 g |
| Release Date | July/August 2015 |