Volvo FH GL XL refrigerated semitrailer "Mon Cheri / GESUKO"
Product number:
159197
Listprice:
32,50 €
The forwarder Gesuko, internationally operating inter alia for Ferrero, is based in Hauneck north of Fulda. The current Volvo semitrailer of the forwarder features the product promotion for Mon Cheri and the company lettering in the window of the elevated roof.
| Manufacturer | Volvo |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Mon Cehrie Gesuko |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 89.5 g |
| Release Date | November/December 2011 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The forwarder Gesuko, internationally operating inter alia for Ferrero, is based in Hauneck north of Fulda. The current Volvo semitrailer of the forwarder features the product promotion for Mon Cheri and the company lettering in the window of the elevated roof.
| Manufacturer | Volvo |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Mon Cehrie Gesuko |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 89.5 g |
| Release Date | November/December 2011 |