Volvo FH GL XL refrigerated semitrailer "Gellen Speditions GmbH"
Product number:
304474
Listprice:
32,50 €
The forwarder Gellen is based in Straelen at the Lower Rhine and specializes in transporting temperaturecontrolled goods mainly flowers and vegetables.
| Manufacturer | Volvo |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Gellen Speditions GmbH |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Leafy |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 90.4 g |
| Release Date | March/April 2015 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The forwarder Gellen is based in Straelen at the Lower Rhine and specializes in transporting temperaturecontrolled goods mainly flowers and vegetables.
| Manufacturer | Volvo |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Gellen Speditions GmbH |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Leafy |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 90.4 g |
| Release Date | March/April 2015 |