Volvo FH GL XL refrigerated box semitrailer "IFL / Köln-Truck"
Product number:
305655
Listprice:
39,50 €
IFL GmbH has been based at the central market in Cologne since 2003. The fleet mainly consists of Volvo rigid tractors like the semitrailer with the view of the city of Cologne at day and night.
| Manufacturer | Volvo |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | IFL Köln |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 88.9 g |
| Release Date | March/April 2016 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
IFL GmbH has been based at the central market in Cologne since 2003. The fleet mainly consists of Volvo rigid tractors like the semitrailer with the view of the city of Cologne at day and night.
| Manufacturer | Volvo |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | IFL Köln |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 88.9 g |
| Release Date | March/April 2016 |