Volvo FH GL XL Jumbo tank semitrailer "Kralowetz" (A)
Product number:
152921
Listprice:
23,00 €
shipping company Kralowetz from Austria. Kralowetz is a logistics service provider, specialized in transporting liquid foods, liquid chemicals and bitumen in bulk throughout Europe, especially Central- and Eastern Europe.
| Manufacturer | Volvo |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Kralowetz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Green / white / chrome |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 85.2 g |
| Release Date | January/February 2007 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
shipping company Kralowetz from Austria. Kralowetz is a logistics service provider, specialized in transporting liquid foods, liquid chemicals and bitumen in bulk throughout Europe, especially Central- and Eastern Europe.
| Manufacturer | Volvo |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Kralowetz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Green / white / chrome |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 85.2 g |
| Release Date | January/February 2007 |