Volvo FH GL XL curtain canvas semitrailer "AST Schubert Italia/F.lli Bonan" (I)
Product number:
311236
Listprice:
49,95 €
Italy’s Fratelli Bonan are working as a subcontractor for Andreas Schubert in his country. The blue Volvo with a curtain canvas trailer carries AST’s advertising, and will appear at Herpa in a unique edition.
| Manufacturer | Volvo |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Andreas Schubert Transporte Tegernsee |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 97.6 g |
| Release Date | January/February 2020 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Italy’s Fratelli Bonan are working as a subcontractor for Andreas Schubert in his country. The blue Volvo with a curtain canvas trailer carries AST’s advertising, and will appear at Herpa in a unique edition.
| Manufacturer | Volvo |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Andreas Schubert Transporte Tegernsee |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 97.6 g |
| Release Date | January/February 2020 |