Volvo FH GL XL 4-axle pendel-x semitrailer with the boss for the wind turbine "P. Adams" (B)
Product number:
158541
Listprice:
39,50 €
The last component to complete the wind turbine, the hub, is transported with an eight-axle tractor-trailer combination of the Belgian company P. Adams. All articles from the Herpa wind turbine under www.herpa.de/windeneregy
| Manufacturer | Volvo |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | P. Adams |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 380 x 129 x 76 mm |
| Weight | 193 g |
| Release Date | May/June 2011 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The last component to complete the wind turbine, the hub, is transported with an eight-axle tractor-trailer combination of the Belgian company P. Adams. All articles from the Herpa wind turbine under www.herpa.de/windeneregy
| Manufacturer | Volvo |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | P. Adams |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 380 x 129 x 76 mm |
| Weight | 193 g |
| Release Date | May/June 2011 |