Volvo FH GL refrigerated box semitrailer "Chevalier" (F)
Product number:
120654
Listprice:
50,78 €
| Manufacturer | Volvo |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Chevalier Frankreich |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Mehrfarbmotiv |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 76 mm |
| Weight | 254.8 g |
| Release Date | January/February 2005 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Volvo |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Chevalier Frankreich |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Mehrfarbmotiv |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 76 mm |
| Weight | 254.8 g |
| Release Date | January/February 2005 |