Volvo FH GL low Boy semitrailer "P. Adams" (B)
Product number:
309257
Listprice:
49,95 €
The heavy-load company P. Adams from Belgium isnot only the epitome of beautiful trucks among Herpa collectors. The special design also decorates the new four-axle Volvo pulling a flatbed trailer with Interdolly.
| Manufacturer | Volvo |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | P. Adams Belgien |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 381 x 76 x 50 mm |
| Weight | 112.2 g |
| Release Date | September/October 2018 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The heavy-load company P. Adams from Belgium isnot only the epitome of beautiful trucks among Herpa collectors. The special design also decorates the new four-axle Volvo pulling a flatbed trailer with Interdolly.
| Manufacturer | Volvo |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | P. Adams Belgien |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 381 x 76 x 50 mm |
| Weight | 112.2 g |
| Release Date | September/October 2018 |