Volvo FH GL container semitrailer "EKB / Van Driel" (NL)
Product number:
302876
Listprice:
29,50 €
Van Driel Transport is part of the EKB group and operates these strikingly designed container vehicles in the Netherlands.
| Manufacturer | Volvo |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | EKB |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 82 g |
| Release Date | November/December 2013 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Van Driel Transport is part of the EKB group and operates these strikingly designed container vehicles in the Netherlands.
| Manufacturer | Volvo |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | EKB |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 82 g |
| Release Date | November/December 2013 |