Volkswagen (VW) Touran, cherry red
Product number:
096805
Listprice:
19,95 €
New type! The popular Volkswagen T6.1 California with a pop-up roof also gets a facelift, and will be released as a Herpa miniature model in a cherry-red color scheme.
| Manufacturer | Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | bus |
| Material | plastic |
| Color | cherry red |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 30 g |
| Release Date | July/August 2022 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type! The popular Volkswagen T6.1 California with a pop-up roof also gets a facelift, and will be released as a Herpa miniature model in a cherry-red color scheme.
| Manufacturer | Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | bus |
| Material | plastic |
| Color | cherry red |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 30 g |
| Release Date | July/August 2022 |