Volkswagen (VW) ID.3, moonstone grey (roof black)
Product number:
421126
Listprice:
18,95 €
New type! The VW ID3 from Volkswagen is in the starting blocks at Herpa and will initially be available in moonstone grey with a black roof.
| Manufacturer | Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | moonstone grey |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 30 g |
| Release Date | September/October 2024 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type! The VW ID3 from Volkswagen is in the starting blocks at Herpa and will initially be available in moonstone grey with a black roof.
| Manufacturer | Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | moonstone grey |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 30 g |
| Release Date | September/October 2024 |