Volkswagen T6 “Customs Belgium / Douane”
Product number:
095396
Listprice:
22,95 €
At the customs in Belgium, the latest Volkswagen T6 is used in patrol service, which Herpa produces as a miniature model in a one-time edition.
| Manufacturer | Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Zoll |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | customs authority |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 27.3 g |
| Release Date | July/August 2020 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
At the customs in Belgium, the latest Volkswagen T6 is used in patrol service, which Herpa produces as a miniature model in a one-time edition.
| Manufacturer | Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Zoll |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | customs authority |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 27.3 g |
| Release Date | July/August 2020 |