Volkswagen Crafter box high roof Wilko Wagner
Product number:
095051
Listprice:
19,95 €
After the excavator of the Hamburg demolition company Wilko Wagner, loaded on the heavy-duty combination of the company Riedel from Hamburg, the appropriate service vehicle is now being released. The Volkswagen Crafter is used by Wilko Wagner for various purposes.
| Manufacturer | Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wilko Wagner Hamburg |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Green |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 31.1 g |
| Release Date | September/October 2020 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
After the excavator of the Hamburg demolition company Wilko Wagner, loaded on the heavy-duty combination of the company Riedel from Hamburg, the appropriate service vehicle is now being released. The Volkswagen Crafter is used by Wilko Wagner for various purposes.
| Manufacturer | Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wilko Wagner Hamburg |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Green |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 31.1 g |
| Release Date | September/October 2020 |