veco Stralis NP curtain canvas trailer „New Stralis TCO2 Champion“
Product number:
312271
Listprice:
39,95 €
New type! This Stralis NP with gas propulsion is used by Iveco as an advertising vehicle. Herpa realizes the metallic colored tractor with the true-to-the-original Kögel semitrailer.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | New Stralis TCO2 Champion |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | plastic |
| Color | bluemetallic silver |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 93.8 g |
| Release Date | July/August 2020 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type! This Stralis NP with gas propulsion is used by Iveco as an advertising vehicle. Herpa realizes the metallic colored tractor with the true-to-the-original Kögel semitrailer.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | New Stralis TCO2 Champion |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | plastic |
| Color | bluemetallic silver |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 93.8 g |
| Release Date | July/August 2020 |