UTair Boeing 737-500
Product number:
610131
Listprice:
17,95 €
Model length 6.8 in Registration: "VP-BXY"
| Manufacturer | Boeing |
|---|---|
| Scale | 1:180 |
| Operator | UTair |
| Category | SnapFit |
| Wings Type | 737 |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 250 x 36 x 144 mm |
| Weight | 280 g |
| Release Date | May/June 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Model length 6.8 in Registration: "VP-BXY"
| Manufacturer | Boeing |
|---|---|
| Scale | 1:180 |
| Operator | UTair |
| Category | SnapFit |
| Wings Type | 737 |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 250 x 36 x 144 mm |
| Weight | 280 g |
| Release Date | May/June 2014 |