UPS Airlines Boeing 747-400F - N579UP
Product number:
611916
Listprice:
19,95 €
Plastic push-fit models with stand (© and TM 2017 UPS. All rights reserved. Used under express license.)
| Manufacturer | Boeing |
|---|---|
| Scale | 1:250 |
| Operator | UPS |
| Category | SnapFit |
| Wings Type | 747 |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 307 x 55 x 110 mm |
| Weight | 174 g |
| Release Date | March/April 2018 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Plastic push-fit models with stand (© and TM 2017 UPS. All rights reserved. Used under express license.)
| Manufacturer | Boeing |
|---|---|
| Scale | 1:250 |
| Operator | UPS |
| Category | SnapFit |
| Wings Type | 747 |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 307 x 55 x 110 mm |
| Weight | 174 g |
| Release Date | March/April 2018 |