UAZ-2206 bus, white
Product number:
83SSM2005
Listprice:
89,95 €
UAZ-2206 Bus, white
| Manufacturer | UAZ |
|---|---|
| Scale | 1:18 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | bus |
| Material | metal |
| Color | khaki |
| Packaging dimensions LxWxH | 290 x 150 x 150 mm |
| Weight | 1059.8 g |
| Release Date | September/October 2019 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
UAZ-2206 Bus, white
| Manufacturer | UAZ |
|---|---|
| Scale | 1:18 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | bus |
| Material | metal |
| Color | khaki |
| Packaging dimensions LxWxH | 290 x 150 x 150 mm |
| Weight | 1059.8 g |
| Release Date | September/October 2019 |