Turkish Airlines Airbus A330-200
Product number:
517676
Listprice:
22,00 €
This rather new A330 which was delivered mid-2009 was named after the Anatolian province Eskisehir.
| Manufacturer | Airbus |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Turkish Airlines |
| Category | WINGS |
| Wings Type | A330 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 140 x 40 x 146 mm |
| Wingspan | 121 mm |
| Weight | 126 g |
| Aircraft Registration | TC-JNG |
| Release Date | November/December 2010 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
This rather new A330 which was delivered mid-2009 was named after the Anatolian province Eskisehir.
| Manufacturer | Airbus |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Turkish Airlines |
| Category | WINGS |
| Wings Type | A330 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 140 x 40 x 146 mm |
| Wingspan | 121 mm |
| Weight | 126 g |
| Aircraft Registration | TC-JNG |
| Release Date | November/December 2010 |