TU3 trailer 3axles (Goldhofer), winered
Product number:
076135-007
Listprice:
14,95 €
Whether TU3 or TU4, the two low loader trailers based on the Goldhofer are very popular and undergo a color change at regular intervals. The new color with the index -007 will be wine red.
| Manufacturer | Goldhofer |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer (single) |
| Material | plastic |
| Color | wine red |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 35.3 g |
| Release Date | May/June 2023 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Whether TU3 or TU4, the two low loader trailers based on the Goldhofer are very popular and undergo a color change at regular intervals. The new color with the index -007 will be wine red.
| Manufacturer | Goldhofer |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer (single) |
| Material | plastic |
| Color | wine red |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 35.3 g |
| Release Date | May/June 2023 |