Truck set Renault Magnum '02 / '04 / Vega
Product number:
154215
Listprice:
36,50 €
As known for this edition, we’ll offer three fully-equipped tractors with lots of accessories in a set. It draws a contemporary bow from the launch via many facelifts and mold changes up to today’s standard. We offer a Renault Magnum set and a Scania set containing the types 142, 143 and Streamline.
| Manufacturer | Renault |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | Blue White Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 300 x 75 x 35 mm |
| Weight | 83.5 g |
| Release Date | January/February 2008 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
As known for this edition, we’ll offer three fully-equipped tractors with lots of accessories in a set. It draws a contemporary bow from the launch via many facelifts and mold changes up to today’s standard. We offer a Renault Magnum set and a Scania set containing the types 142, 143 and Streamline.
| Manufacturer | Renault |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | Blue White Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 300 x 75 x 35 mm |
| Weight | 83.5 g |
| Release Date | January/February 2008 |