Transaero Boeing 777-300
Product number:
527507
Listprice:
32,95 €
Since starting as the fi rst privately-owned airline of the Soviet Union in 1990, Transaero has come a long way and today operates a fleet of over 100 aircraft on routes stretching to North American and East Asia.
| Manufacturer | Boeing |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Transaero |
| Category | WINGS |
| Wings Type | 777 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 143 x 40 x 143 mm |
| Wingspan | 122 mm |
| Weight | 176 g |
| Aircraft Registration | El-UNM |
| Release Date | March/April 2015 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Since starting as the fi rst privately-owned airline of the Soviet Union in 1990, Transaero has come a long way and today operates a fleet of over 100 aircraft on routes stretching to North American and East Asia.
| Manufacturer | Boeing |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Transaero |
| Category | WINGS |
| Wings Type | 777 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 143 x 40 x 143 mm |
| Wingspan | 122 mm |
| Weight | 176 g |
| Aircraft Registration | El-UNM |
| Release Date | March/April 2015 |