TNT Tupolev TU-204
Product number:
510554
Listprice:
16,50 €
| Manufacturer | Tupolev |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | TNT |
| Category | WINGS |
| Wings Type | TU-204 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 95 x 28 x 95 mm |
| Wingspan | 84 mm |
| Weight | 57 g |
| Aircraft Registration | SU-EAJ |
| Release Date | July/August 2003 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Tupolev |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | TNT |
| Category | WINGS |
| Wings Type | TU-204 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 95 x 28 x 95 mm |
| Wingspan | 84 mm |
| Weight | 57 g |
| Aircraft Registration | SU-EAJ |
| Release Date | July/August 2003 |