THW set 2004
Product number:
150200
Listprice:
40,50 €
| Manufacturer | BMW, MAN, Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | THW |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Collection | THW (technical rescue service) |
| Material | plastic |
| Color | Blue / orange / white |
| Packaging dimensions LxWxH | 285 x 38 x 210 mm |
| Weight | 208 g |
| Release Date | May/June 2004 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | BMW, MAN, Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | THW |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Collection | THW (technical rescue service) |
| Material | plastic |
| Color | Blue / orange / white |
| Packaging dimensions LxWxH | 285 x 38 x 210 mm |
| Weight | 208 g |
| Release Date | May/June 2004 |