THW - german public social aid 60th anniversary set with 2 x 40 ft. container semitrailer
Product number:
295895
Listprice:
49,90 €
| Manufacturer | MAN, Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | THW |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | THW (technical rescue service) |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 285 x 36 x 210 mm |
| Weight | 244 g |
| Production date | 04/2010 |
| Release Date | May/June 2010 |
| Limited quantity | 1000 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | MAN, Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | THW |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | THW (technical rescue service) |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 285 x 36 x 210 mm |
| Weight | 244 g |
| Production date | 04/2010 |
| Release Date | May/June 2010 |
| Limited quantity | 1000 |